Kassandra Bay – Europa – Grecja – Chalkidiki – Kassandra – Kriopigi -Ranking hot

Oferta może być obecnie niedostępna. Aby sprawdzić aktualne propozycje skorzystaj z wyszukiwarki na stronie serwisu Travelzone.pl lub zadzwoń 0801 00 31 26.
PołożenieW Kriopigi, na wzgórzu, w odległości 600 m od centrum miejscowości i ok. 1 km od plaży. W sezonie istnieje możliwość dojechania do plaży lokalnym autobusem. Droga do plaży prowadzi wśród sosen to miłe miejsce do spacerów.

Wyposażenie

Hotel w typowym greckim stylu o rodzinnej atmosferze: recepcja, restauracja, basen, bar nad basenem działający w dzień i wieczorami.

Pokoje

Skromnie wyposażone, ale zadbane pokoje dwuosobowe z łóżkiem małżeńskim lub dwoma oddzielnymi miejscami do spania: balkon, łazienka z WC. Istnieje możliwość wypożyczenia wentylatora (za opłatą 7 euro/tydzień).

Wyżywienie

Śniadania i obiadokolacje w formie bufetu.

Dla dzieci

Łóżeczko bezpłatnie.

Informacje dodatkowe

Kategoria lokalna C. 46 pokoi. Karty kredytowe nie są akceptowane.

 

Wycieczki fakultatywne:

ceny orientacyjne SALONIKIW godzinach rannych wyjazd do Salonik. To tutaj znajduje się drugi co do wielkości port, który łączy Europę z krajami Wschodu. Miasto zostało założone w 316 p.n.e. przez cesarza Kassandrosa i nazwane zostało imieniem jego żony – Thessaloniki. Zwiedzanie: muzeum archeologiczne lub bizantyjskie, Bazylika św. Demetriusza. Po krótkim objeździe wokół miasta przewidziany jest 2-godzinny czas wolny. Powrót w godzinach popołudniowych.Cena – 33 EUR.

METEORY

Jednodniowa wycieczka rozpoczynająca się we wczesnych godzinach rannych. Zwiedzanie klasztorów, które stanowią niesamowity i niespotykany nigdzie na świecie obraz. Na szczytach stromych i niedostępnych Meteorów zbudowano kilkadziesiąt budynków, z których do dnia dzisiejszego przetrwało kilkanaście. My natomiast zwiedzimy dwa spośród sześciu czynnych obecnie klasztorów. Następnie przejdziemy do warsztatu wyrobu ikon, gdzie z bliska będziemy mieć okazję zapoznać się ze sztuką tworzenia ikon. Powrót wieczorem.Cena – 50 EUR.

ATHOS

Wyjazd w godzinach rannych. Przejazd autokarem do miejscowości Ouranopoli, gdzie rozpoczyna się rejs statkiem wzdłuż Świętej Góry Athos. Jest to jedyna okazja na zwiedzenie odrębnej Republiki Mnichów i zobaczenie zespołów klasztornych, szczególnie dla kobiet (w 1060 r. cesarz bizantyjski Konstanty Monomachos ustanowił dekret, na mocy którego zakazał wstępu na teren republiki kobietom. Od tej pory granicy mniszej autonomii nie przekroczyła ani jedna kobieta). W chwili obecnej na półwyspie znajduje się 20 klasztorów, z których 17 jest greckich i po jednym serbskim, rosyjskim oraz bułgarskim. W czasach świetności Athos zamieszkiwało 20.000 Mnichów, dziś jest ich ok. 1700, a drugie tyle stanowią świeccy pomocnicy. W miejscowości Ouranopoli 2-godzinny czas wolny na obiad i zakupy.Cena – 30 EUR.

WATERLAND

Całodniowa wycieczka rozpoczynająca się w godzinach rannych. Przejazd autokarem do miejscowości Tagarades, oddalonej od Salonik 20 km, gdzie znajduje się miasteczko wodne, które oferuje niezapomnianą zabawę zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Na terenie parku wodnego znajduje się duża ilość basenów, zjeżdżalni, kafejek, restauracji, korty tenisowe, itp.Cena – 23 EUR (nie zawiera biletu wstępu do parku).

PETRALONA I STAGIRA

Wycieczka do największej jaskini północnej Grecji i Stagiry – miejsca urodzenia Arystotelesa.Cena – 25 EUR.

ATENY

Wizyta w kolebce demokracji, miasto Olimpiady 2004. Być w Grecji i nie zobaczyć Aten… To nie mieści się w głowie, a zatem zapraszamy na wyjazd do serca Grecji bijącego od 3000 lat, do pierwszego miasta-państwa świata, skąd swoje początki wzięła demokracja światowa. Odwiedzimy port w Pireusie, największy i najstarszy w Grecji, a następnie przejedziemy do centrum Aten, by wspiąć się na Akropol – perłę architektury światowej (wstęp na Akropol jest dodatkowo płatny 12 Euro). Przejdziemy spacerem przez urocze uliczki Plaki, najstarszej ateńskiej dzielnicy, do Placu Syntagma, by podziwiać zmianę warty gwardzistów Evzonów, dzisiejszych -rycerzy greckich”. Przejedziemy przez miasto z widokiem na słynne obiekty Aten, jak Akademię Ateńską czy Bibliotekę Narodową i zatrzymamy się by obejrzeć Stadion Olimpijski. W drodze powrotnej krótki postój w Termopilach, miejscu wielkiej klęski, a zarazem wielkiej chwały Sparty, pod pomnikiem Leonidasa, gdzie jeszcze dziś wiatr powtarza słowa: “Przechodniu powiedz Sparcie, że tu leżymy wierni jej prawom”.

WIECZÓR GRECKI

Hulanka i swawole w stylu greckim, buzuki i syrtraki. Ta impreza to doskonały sposób na poznanie radości życia Greków, którą wyrażają wspaniałym ekspresyjnym tańcem Syrtraki, przy rytmicznych dzwiękach buzuki. To radość jedzenia smacznych potraw typowej kuchni greckiej oraz zakosztowania retsiny, której nie zabraknie przez cały wieczór. Podczas zabawy nauczymy się tańczyć taniec Zorby, który przecież zabawę i radość umiłował ponad wszystko. Ten wieczór zapamiętamy na długi czas!
ALBANIAPodczas pobytu na Korfu będą Państwo mieli niepowtarzalną okazję odwiedzić tajemniczy kraj graniczący z Grecją, a mianowicie stosunkowo mało znaną Albanię. Autobus zawiezie Państwa do portu w Korfu, skąd po ponad godzinnym rejsie statek dotrze do wybrzeża Albanii w miejscowości Saranda. Z portu przejadą Państwo do restauracji, w której będzie czas na chwilę relaksu i wymianę waluty. Następnie z lokalnym przewodnikiem udadzą się Państwo na wspaniałą autokarową wycieczkę do starożytnego miasta Butrinti, które usytuowane jest na wzgórzu wznoszącym się nad jeziorem o tej samej nazwie, słynącym z hodowli małży (które będzie można skosztować podczas lunchu). Spacer po Butrinti potrwa co najmniej godzinę – będą mogli Państwo podziwiać wspaniałe starożytne greckie i rzymskie budowle, m.in. antyczny teatr, łaźnie rzymskiei pozostałości świątyń. Na samym szczycie wzgórza wznosi się zamek słynnego otomańskiego przywódcy Ali Paszy, stąd rozciąga się wspaniały widok na jezioro, zatokę i całe starożytne miasto. Po czasie wolnym w Butrinti wrócą Państwo do Sarandy gdzie podany zostanie lunch w formie bufetu (napoje dodatkowo płatne). Do momentu odpłynięcia statku (ok.18.00) mają Państwo czas wolny na zwiedzenie miasteczka.cena: Dorośli: 144 PLN, Dzieci: 72 PLNWażne informacje: Cena podstawowa nie zawiera wizy wjazdowej (9 EUR) oraz ceny wycieczki objazdowej z lunchem (19 EUR) – powyższą kwotę 28 EUR uiszcza się podczas pobierania kart pokładowych w porcie. Prosimy pamiętać o podbiciu paszportu w momencie opuszczania Grecji i w momencie powrotu. Prosimy o zabranie wygodnego obuwia, nakryć głowy i kremów z filtrami przeciwsłonecznymi. Wycieczka do Butrinti odbywa się w jez.angielskim (na życzenie ewentualnie w jez.niemieckim). Prosimy o zwrócenie szczególnej uwagi na paszporty i pieniądze podczas pobytu w Albanii.

AQUALAND

Wspaniała zabawa nie tylko dla naszych milusińskich, ale dla tych wszystkich, ktorzy chcą spędzić dzień pełen wrażeń w wodnym miasteczku, które jest kompleksem basenów i zjeżdżalni – słynnych “kamikadze” czy “czarnych dziur”. Jest także czas na relaks w wielkim jacuzzi albo podczas przejażdżki pontonem po tzw. “leniwej rzece”. Na miejscu znajdziecie Państwo także plac zabaw dla dzieci oraz szereg barów, kawiarni i restauracji. Aqualand jest jednym z najlepszych tego typu obiektów w basenie Morza Śródziemnego. Prosimy nie zapomnieć o zabraniu ręczników plażowych, nakryć głowy, okularów przeciwsłonecznych i kremów z wysokimi filtrami.cena: Dorośli: 144 PLN, Dzieci: 92 PLN, Dziecko do 2 lat: bezpłatnie.

REJS PARGA I PAXOS

Serdecznie zapraszamy na wspaniały całodzienny rejs promem, podczas którego odwidzą Państwo urocze miasteczko na stałym lądzie greckim – miejscowość Parga. Statek wypływa z miasta Korfu i po 2,5 godzinnym rejsie dopływa do Pargi gdzie mają Państwo około 2 godziny czasu wolnego na zwiedzanie ruin weneckiego zamku górującego nad miastem, plażowanie w uroczej zatoce czy po prostu spacer wąskimi uliczkami tej pięknej miejscowości. Po powrocie na pokład czeka Państwa kolejna godzina rejsu – tym razem punktem docelowym jest malownicza wyspa Paxos położona na południe od Korfu. Jej sielska atmosfera pozwala wypocząć w jednej z wielu kafejek stolicy Gaios, a piękno krajobrazu zachęca do odkrywania uroków wyspy na własną rękę. Mieszkańcy Paxos oferują Państwu wycieczki motorówką do słynnej Jaskini Posejdona. Podczas około dwugodzinnego postoju mogą Państwo zażywać kąpieli na malowniczo położonej skalistej plaży. Rejs powrotny na Korfu zajmuje 2,5 godziny, podczas których będzie można rozkoszować się wrażeniami tego niezapomnianego dnia.cena: Dorośli: 136 PLN, Dzieci: 68 PLN,

SCUBA DIVING

Centrum nurkowe Water Hoppers na Korfu powstało w 1979 roku. Na początku dysponowało wyposażeniem dla 10 nurków, obecnie dla 150. Nowym nabytkiem Centrum jest komora dekompresyjna, dzięki temu Water Hoppers stało się jedynym centrum nurkowym w Grecji posiadającym takie urządzenie. Mogą Państwo doświadczyć cudów podwodnego świata podczas specjalnego dnia “Początki nurkowania”. Zespół instruktorów dokłada wszelkich starań by ten niezapomniany dzień był najjaśniejszym punktem Państwa wakacji. Centrum będące pionierem w organizowaniu tego typu atrakcji posiada największe doświadczenie w nurkowaniu i jego nauce, co zapewnia najwyższy poziom satysfakcji i bezpieczeństwa. Nurkować może prawie każdy, w obecnych czasach jest to zadziwiająco łatwe. Po teoretycznej lekcji oddychania i orientacji szybko znajdą się Państwo w fascynujących głębinach morza. Codziennie rano wypływa w morze łódź na całodzienna wyprawę. Mile widziani są pasażerowie i osoby chcące spróbować swych sił w snorkellingu. Międzynarodowy zespół wykwalifikowanych instruktorów używający najnowocześniejszego wyposażenia sprawi, że nurkowanie będzie naprawdę wyjątkowym przeżyciem.cena: Dorośli: 176 PLN, Dzieci: 88 PLN.
KALYMNOS – PLATI – PSERIMOSRejs rozpoczyna się około godz..10.00 w porcie na wyspie Kos, skąd tradycyjną drewnianą łodzią (Kaiki) popłyną Państwo w kierunku północnej części wyspy. Pierwszy przystanek to wyspa Kalymnos i okazja do zwiedzenia miejsca, gdzie przetwarzane są gąbki. Będą mogli tu Państwo obejrzeć a także kupić różnorodne rodzaje gąbek. Dalej rejs kontynuowany będzie w kierunku wyspy Plati, gdzie zjeść można będzie lunch w postaci grillowanych potraw. Ostatni etap to Pserimos – tu czas spędzicie Państwo na plaży lub zażywając morskich kąpieli, więc warto zabrać stroje kąpielowe. Podczas rejsu na pokładzie serwowane będą przekąski wraz z tradycyjną grecką wódką ouzo. Powrót na wyspę Kos planowany jest około godz.18:00.cena: dorośli 140 PLN, dzieci 70 PLN

REJS O ZACHODZIE SŁOŃCA

To połączenie krótkiej wycieczki z hoteli do wioski Kefalos, położonej w południowej części wyspy Kos. Po wejściu na pokład rozpoczną Państwo rejs w kierunku południowej części wyspy. Podczas rejsu będą Państwo mieli okazję podziwiać wspaniały zachód słońca przy ouzo lub lampce wina. Na odizolowanej od tłumów plaży zaplanowana jest również kolacja składająca się m.in. z grillowanego mięsa – wieprzowiny souvlaki, grillowanego kurczaka a także greckiej sałatki i tzatzików. Do tego regionalna wódka ouzo, wino lub sok pomarańczowy pozwolą poczuć specyfikę greckiej kuchni. Rejs powrotny planowany jest na godzinę 23:00. W koszty rejsu wliczony jest transport z i do hotelu, łódź, posiłek, napoje oraz opieka przewodnika.cena: dorośli 140 PLN, dzieci 70 PLN

TURCJA 1 DZIEŃ

Spędzając wakacje na Kos, nadarza się wspaniała okazja odwiedzenia innego kraju, a nawet kontynentu. Rejs promem do tureckiego Bodrum (Azja Mniejsza) trwa tylko 25 minut. To urocze miasto jest malowniczo położone na zboczach wzgórz przy niewielkiej zatoce. Niewątpliwą atrakcją będzie wizyta w ruinach Mauzoleum – zaliczanego niegdyś do siedmiu cudów świata, oraz w antycznym teatrze wybudowanym przez Mauzolosa. Będą Państwo mogli również podziwiać zabytkowe wiatraki. Podczas pobytu w Turcji nie można pominąć straganów z pamiątkami i małych sklepików, w których uśmiechnięci i życzliwi sprzedawcy oferują orientalne specjały. Kto wie, może wrócą Państwo na Kos z fajką wodną przywiezioną prosto z Turcji? Nie zapomnijmy o targowaniu się!cena: dorośli 144 PLN, dzieci 72 PLN

WIECZÓR GRECKI

To doskonała okazja by przekonać się o gościnności mieszkańców wyspy i poznać tradycyjne tańce. Na wieczór folklorystyczny zapraszamy Państwa do gustownie urządzonej restauracji wypełnionej gorącą atmosferą greckiej zabawy: muzyki, potraw i wina. Popis tancerzy w strojach ludowych i wspólna zabawa są gwarancją niezapomnianych wrażeń. Warto też spróbować swoich sił i nauczyć się kilku kroków tańca ludowego.cena: dorośli 148 PLN, dzieci 74 PLN

WOKÓŁ WYSPY KOS

Całodzienną wycieczkę rozpoczniemy od zwiedzania największej atrakcji Kos, Asklepionu – pozostałości po starożytnej świątyni kultu boga Asklepiosa. Następnie udamy się do uroczej wioski Zia gdzie pospacerujemy wśród licznych stoisk z przyprawami. Trasa naszej wycieczki prowadzi przez miejscowości Pyli, Kardamena do malowniczo położonego na wzgórzu Kefalos. Następnie zjedziemy na wybrzeże do zatoki Kamari i w pięknie położonej restauracji zjemy lunch. Droga powrotna do hotelu wiedzie przez Antimachię i Mastichari.cena: dorośli 128 PLN, dzieci 64 PLN

WYSPA NISSYROS

Wyspa Nissyros obejmuje tylko ok. 48 km2 i liczy mniej niż 2000 mieszkańców. W czasach antycznych słynęła z łaźni termalnych (siarkowych), które Włosi wykorzystywali jeszcze w czasach nowożytnych. Z hotelu wyruszymy autobusem do Kardameny, a następnie łodzią na wyspę Nissyros. Dalej wycieczka odbywa się mikrobusem jadąc malowniczą drogą pośród egzotycznej roślinności aż na sam szczyt krateru. Będą Państwo mogli podziwiać wspaniałe widoki na sąsiednie wyspy. Podczas zejścia do krateru z pewnością będzie można poczuć opary siarki. Po południu będzie czas na spacer po idyllicznej miejscowości portowej Mandraki i zwiedzanie klasztoru w Panagia Spiliani.cena: dorośli 140 PLN, dzieci 70 PLN
KNOSSOS(Dorośli: 124 PLN / Dzieci: 62 PLN)to słynne miejsce, stolicę minojskiej Krety, powinien zobaczyć każdy, kto przyjechał na wyspę. Knossos to pałac legendarnego króla Minosa, którego żona Pazyfae urodziła Minotaura – pół byka, pół człowieka. Zajrzymy do apartamentów królewskich; zobaczymy słynny tron króla Minosa, ogromne spichlerze oraz najstarszy na świecie system sanitarny. Po wizycie w Knossos udamy się do Heraklionu, do Muzeum Archeologicznego z największą kolekcją znalezisk z okresu kultury minojskiej, gdzie będzie można podziwiać wspaniałe freski, przepiękną biżuterię, słynny dysk z Festos, ceramikę z Kamares; starożytną broń, rytualne naczynia oraz sprzęty codziennego użytku. W Heraklionie będzie też czas wolny na zwiedzanie miasta, relaks i zakupy.Dodatkowe opłaty: 10 EUR wstęp do pałacu i muzeum (dzieci i młodzież do 18 lat bezpłatnie; seniorzy od 65 lat: 5 EUR)

ODKRYJ KRETĘ

(Dorośli: 176 PLN / Dzieci: 88 PLN)Wspaniała wycieczka po zachodniej części wyspy, podczas której będą Państwo mieli okazję poznać prawdziwą Kretę, jej historię, zwyczaje, wierzenia, typowe wioski i jedno z najpiękniejszych miast na wyspie. Naszą fascynującą wyprawę rozpoczniemy w największym, najciekawszym i najpiękniejszym monastyrze na Krecie – w Moni Arkadii, który jest jednocześnie jednym z najważniejszych miejsc martyrologii na wyspie, ponieważ podczas okupacji tureckiej wysadziło się tam w powietrze prawie tysiąc osób. Monastyr, położony wśród gajów oliwnych, roztacza w całej okolicy aurę tajemniczości i niesamowitości. Kolejnym etapem naszej wyprawy będzie urocza, górska wioska Argiropouli, w której odnajdziemy ślady panowania Rzymian na wyspie, weneckie domostwa, wspaniałą przyrodę, gościnnych i serdecznych mieszkańców; a przede wszystkim spokój i relaks w pobliżu tryskających źródeł tworzących strumienie i malutkie wodospady. W takim właśnie sielskim otoczeniu spożyjemy pyszny lunch w jednej z lokalnych tawern. Na deser proponujemy najpiękniejsze miasto zachodniej części wyspy – Rethymnon, ze swoją imponującą wenecką starówką, z pięknym portem, majestatyczną twierdzą obronną, minaretami tureckich meczetów i szeroką, piaszczystą plażą położoną prawie w samym centrum. Niepowtarzalny urok tego miasta na długo pozostaje w pamięci każdego zwiedzającego.

SANTORINI WYCIECZKA STATKIEM

(Dorośli: 436 PLN / Dzieci: 218 PLN)Wspaniały rejs na najpiękniejszą wyspę grecką, leżącą w archipelagu Cykladów. Czarny piasek, białe domy, dziesiątki maleńkich kościółków z błękitnymi kopułami, turkusowe morze i powulkaniczne krajobrazy stanowią o niepowtarzalnym uroku wyspy. Na Santorini czeka nas wycieczka objazdowa – odwiedzimy dwa najważniejsze i najpiękniejsze miejsca: malowniczą Iję z fantastycznymi domami wydrążonymi w wulkanicznych zboczach oraz majestatyczną Firę – stolicę wyspy. Tutejsze widoki zapierają dech w piersiach i są wdzięcznym obiektem pamiątkowych fotografii. W cenie wycieczki śniadanie na promie, a w drodze powrotnej kolacja.Dodatkowe opłaty:3,5 EUR kolejka linowa w Firze (opcjonalnie).

SPINALONGA

(Dorośli: 176 PLN / Dzieci: 88 PLN)Połączenie zwiedzania z relaksem. Z miasteczka Elounda stateczkiem wycieczkowym dostaniemy się na wyspę Spinalonga z imponującą wenecką fortecą. W 1903 r. wyspa została zamieniona w kolonię trędowatych. Poznają Państwo historię obrony twierdzy weneckiej, fakty z życia osady trędowatych i niechlubne wydarzenia z czasów II wojny światowej. Następnie przewidziany jest postój w zatoczce Kolokhita, czas na kąpiel i plażowanie, a załoga stateczku przygotuje lunch. Kolejnym punktem podróży jest miasteczko Agios Nikolaos, pełna uroku portowa miejscowość słynąca z “jeziora bez dna” Voulissmeni. Tutaj będą Państwo mieli około godziny czasu wolnego.Dodatkowe opłaty: 2 EUR wstęp na wyspę (dzieci do 12 lat bezpłatnie)

WIECZÓR KRETEŃSKI (Dorośli: 160 PLN / Dzieci: 80 PLN)

Jest to spotkanie z folklorem wyspy w tradycyjnej, kreteńskiej wiosce Kato Karouzano. Przez cały wieczór tancerze w różnorodnych strojach ludowych będą demonstrować swoje umiejętności przy akompaniamencie bouzuki i liry. Prezentowane będą tańce z różnych regionów Krety oraz Grecji kontynentalnej. Nie obejdzie się oczywiście bez wspólnej zabawy z zapraszanymi na scenę Gośćmi. Podczas imprezy będziemy mieli okazję skosztować typowych przysmaków kuchni kreteńskiej i greckiej oraz bez ograniczeń rozsmakować się w tutejszym winie.

WĄWÓZ SAMARIA

(Dorośli: 160 PLN / Dzieci: 80 PLN)Całodniowa wycieczka do najdłuższego w Europie wąwozu należy do najbardziej fascynujących osobliwości na Krecie. Samaria znajduje się w masywie najwyższych na Krecie Gór Białych, w rezerwacie przyrody. Wąwóz, który liczy 17 km długości, jego szerokość waha się od 3 do 40 m, a głębokość wynosi miejscami nawet 600 m. Jest to prawdziwa atrakcja dla miłośników flory i fauny oraz pięknych, dzikich krajobrazów. Po przejściu wąwozu docierają Państwo do Morza Libijskiego, a następnie po 20-kilometrowym rejsie statkiem wzdłuż południowego wybrzeża, do Chora Sfakion, gdzie podstawiony jest autokar.Wskazówki: osoby doświadczone w wędrówkach pieszych pokonają trasę w ciągu 4-5 godzin. Na wycieczkę należy zabrać: mocne i wygodne obuwie, krem z filtrem przeciwsłonecznym, kapelusz oraz minimum 1-2 litry wody do picia.Dodatkowe opłaty: 5 EUR wstęp do wąwozu (dzieci do 15 lat – bezpłatnie); 6,5 EUR statek (osoby powyżej 12 lat) 3,25 EUR (dzieci 6-11 lat).

ZACHODNIA KRETA

(Dorośli: 152 PLN / Dzieci: 76 PLN)Zwiedzimy najbardziej malownicze miasta na Krecie nazywane “Perłami weneckimi”: Chanię i Rethymnon. Stare miasto w Chanii zachwyca kolorowymi, wąskimi uliczkami, a także ciekawą architekturą wenecką i turecką. Natomiast chlubą Rethymnonu jest górująca nad miastem forteca oraz mury obronne, loggia, fontanna Rimondiego i weneckie domy. W drodze powrotnej zatrzymamy się w leżącej wśród ogrodów pomarańczowych wiosce Fodele, rodzinnej miejscowości sławnego malarza El Greco.

PAŁAC W KNOSSOS I MUZEUM ARCHEOLOGICZNE W HERAKLIONIE

cena ok. 31-45 EURZwiedzanie ruin i pozostałości po pałacu królewskim, będącym niegdyś centrum cywilizacji minojskiej, którego historia sięga 2500 r. p.n.e.; w Muzeum Archeologicznym w Heraklionie zgromadzone są najcenniejsze zabytki kultury antycznej. Wstęp dodatkowo płatny ok.10 EUR/os.

WIECZÓR FOLKLORYSTYCZNY

cena ok. 42 EURWizyta w tradycyjnej wiosce w górach, kolacja w tawernie, wino i zabawa. Kreteńska muzyka grana na „bouzouki” i gitarze. Tancerze ubrani w ludowe stroje zaprezentują całą gamę tańców, w których uczestniczyć mogą również turyści.

MIASTECZKO WODNE

cena ok. 25-33 EURCałodzienna wyprawa do parku wodnego. Doskonała zabawa dla dorosłych i dzieci. Czarna dziura, tunele, zjazdy kamikadze, leniwa rzeka, baseny z falami to tylko niektóre z atrakcji.

ZWIEDZANIE SANTORINI

cena ok. 25 EURW trakcie pobytu na wyspie istnieje możliwość zwiedzenia najważniejszych i najciekawszych widokowo miejsc, w tym również stolicy Santorini – Firy.

ZŁOTA WYSPA

cena ok. 50 EURRejs na wyspę Chrysi, nazywaną „złotą wyspą” od złotych piaszczystych plaż, cedrowego lasu. Wypłynięcie z portu Ierapetra, możliwość odpoczynku na cichej plaży i kąpiel w kryształowo czystej wodzie.

REJS STATKIEM NA WYSPĘ GRAMVOUSSA

cena ok. 52-59 EURPrzejazd do miejscowości Kissamos, skąd rozpoczyna się rejs. Wyspa Gramvoussa położona jest przy zachodnim brzegu Krety, niedaleko półwyspu o tej samej nazwie. Nazywana jest wyspą piratów. Była bowiem ich bazą od XVII do XIX wieku, na której prawdopodobnie przechowywali łupy. Na wyspie zobaczyć można też wenecką twierdzę. W trakcie rejsu lekki lunch (napoje płatne dodatkowo). Po drodze wiele malowniczych krajobrazów.

ELAFONISSI

cena ok. 36-42 EURElafonissi to niewielka, niezamieszkana wyspa, otoczona turkusową laguną. Krótki odcinek dzielący wyspę od wybrzeża można pokonać pieszo, idąc piaszczystym dnem. Ciepłe i czyste wody laguny zachęcają do kąpieli.

FAJSTOS – GORTYNA – MATALA

cena ok. 41 EURWycieczka na południową część wyspy do ruin Gortyny – dawnej stolicy prowincji rzymskiej. Obecnie obejrzeć tu można: bazylikę św. Tytusa – pierwszego biskupa Krety, odeon, wapienne tablice z wyrytym na nich Kodeksem Praw z V w. p.n.e oraz ruiny świątyń: Apollona Pytyjskiego, Izydy i Serapisa. Przejazd do Fajstos z ruinami minojskiego pałacu podobnego do pałacu w Knossos, mityczna siedziba Radamantysa – brata Minosa. W ruinach pałacu znaleziono słynny dysk z Fajstos. Odpoczynek na plaży w Matali słynnej z wykutych w wapieniu jaskiń, które zamieszkane były już w średniowieczu, a w latach 70-tych XX w. były ulubionym miejscem hipisów. Wg mitologii to na plaży w Matali wynurzył się Dzeus z porwaną księżniczką Europą, dla której później zbudował na Krecie pałac z diamentów i złota.

AMOUDARA

Miejscowość wakacyjna Amoudara leży ok. 5 km na zachód od Heraklionu i posiada Ładną kilkukilometrową piaszczysto-żwirową plażę. Wzdłuż miejscowej, nadbrzeżnej promenady usytuowane są tawerny, bary, restauracje, kawiarenki i sklepiki. A spragnionym zabawy i uroków życia nocnego polecamy wyjazd do głównego miasta. Każdy z wczasowiczów znajdzie tutaj coś dla siebie.

RETHYMNON

Od ponad 20 lat Rethymnon przeżywa ogromny rozwój ruchu turystycznego, a sieć hoteli rozciąga się wzdłuż wybrzeża ponad 10 km na wschód. Centrum miasta pozostało nienaruszone i wciąż zachwyca prowincjonalnym urokiem – dlatego też jest to jedno z piękniejszych miast na Krecie. Dodatkowym atutem są długie, piaszczyste plaże i obsadzona palmami promenada granicząca z plątaniną uliczek, przy których stoją weneckie i tureckie domy, a egzotyki dodają minarety. Nad całością góruje wspaniale zachowana forteca zbudowana przez Wenecjan dla obrony przed napadami piratów.

HERSONISSOS

Miasto Hersonissos przeistoczyło się z czasem z małego rybackiego portu w popularną miejscowość wypoczynkową. Hersonissos jest oddalone o 26 km od Heraklionu i ma dobre połączenia autobusowe z głównym miastem wyspy. Na miejscowej promenadzie znajdziecie Państwo szereg sklepów, tawern, kawiarenek i restauracji. Wieczór można spędzić w jednej z dyskotek lub night-clubów z typową grecką atmosferą. W mieście znajduje się prywatne muzeum -Lychnostates“ ze zbiorami miejscowej twórczości ludowej. Okoliczne plaże sprzyjają uprawianiu sportów wodnych. Hersonissos polecamy dla Klientów pragnących aktywnie spędzić urlop i nastawionych na korzystanie z życia nocnego.

MALIA

Malia jest uroczym turystycznym miasteczkiem z malowniczymi okolicznymi plażami. Usytuowana w zatoczce, 34 km na wschód od Heraklionu. Tutejsze wybrzeże uważane jest za jedno z najpiękniejszych na Krecie. Na turystów czeka wiele sklepów, tawern, restauracji i kawiarenek. Warte zwiedzenia jest centrum miasteczka z bazarem. W pobliżu Malii znajdują się wykopaliska archeologiczne trzeciego co do wielkości pałacu z czasów minojskich. Malia ma dobre połączenie autobusowe z Heraklionem i Agios Nikolaos.
DZIKI ZACHÓDPodczas tej wycieczki będzie można poznać najpiękniejsze zakątki Lesbos. Pierwszy przystanek w Limonas przy klasztorze św. Ignacego, powstałym w czasach bizantyjskich. Następnie zatrzymamy się w wiosce Vatoussa na filiżankę kawy. Odwiedzimy “skamieniały las” sprzed 20 mln lat – miejsce wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa Kultury. Ostatni przystanek to miejscowość Skala Eressou – czas wolny na plażowanie. Nie zabraknie czasu na zjedzenie obiadu w jednej z lokalnych tawern. Cena – 30 EUR (cena nie zwiera posiłku w tawernie).

WYCIECZKA DO TURCJI

Całodniowa wycieczka do położonego vis a vis Molivos portu Ayvalik. Rejs trwa ok. 1,5 godz. Przejazd do Pergamonu by zobaczyć Akropolis. Następnie lunch w jednej z tureckich restauracji. W drodze powrotnej – czas wolny na zakupy. Powrót do Molivos ok. 21.00. Cena – 45 EUR.

WIECZÓR GRECKI

W greckiej tawernie w Petrze, zespół tancerzy w strojach narodowych zatańczy zorbę i wprowadzi nas w klimat greckiej fiesty. Po pokazie uczestnicy będą mieli okazję spróbować swoich sił na parkiecie oraz tańcząc na stole. W trakcie imprezy będą serwowane dania kuchni greckiej, lokalne wino i piwo. Cena – od 20 EUR.

UJEŻDŻAJĄC OSIOŁKA

Całodzienny trekking na osłach przez wioski oraz tereny, gdzie nie docierają samochody. Postój w wiosce Vafios na lunch, a następnie powrót na osiołkach do Molivos. Cena – 25 EUR.

ŁOWIENIE RYB

wyspa oferuje coś dla osób lubiących aktywnie spędzać czas wolny. Ok. godz. 18.00 wypływamy w morze z portu Molivos. Zachód słońca, łowienie i powrót ok. 21.00. Cena – 15 EUR.
DOOKOłA WYSPYPodczas tej wycieczki będzie można poznać najpiękniejsze zakątki Rodos i zakosztować prawdziwego klimatu wyspy. Pierwszy przystanek będzie w Filerimos – doskonały punkt widokowy na całą wyspę. Odwiedzimy słynną Dolinę Motyli, w której mieszka niezwykły gatunek ciem. W wiosce Embona będziemy mogli nabyć tradycyjnie wyrabiany miód oraz spróbować doskonałego wina w zakładach Emery. Nie zabraknie czasu na zjedzenie obiadu w jednej z oryginalnych tawern. Zdjęcia zrobione w wioskach Monolithos i Archangelos z pewnością znajdą się wśród tych, do których będziemy powracać najczęściej. Cena – 37 EUR (cena nie zwiera posiłku w tawernie i biletu wstępu do klasztoru Filerimos).

OBJAZD MIASTA

Stare Miasto na Rodos jest z pewnością wystarczającym powodem, żeby odwiedzić wyspę – pośród średniowiecznych, ogromnych murów schowały się uliczki z małymi mieszkankami, meczety z górującymi minaretami, przepiękne fontanny, tętniące życiem sklepiki i kafejki. Port Mandraki to miejsce, u wejścia którego stał kiedyś Kolos Rodyjski, dzisiaj miejsce to zdobią dwie kolumny ze statuetkami danieli. Wjedziemy też na starożytny Akropol czyli górę Monte Smith. Cena – 28 EUR.

LINDOS

Niezwykle urokliwe miejsce, jedno z piękniejszych miejsc widokowych na Rodos; na szczycie wzgórza, otoczonego trzema zatokami, znajduje się twierdza wybudowana przez joannitów; na jego zboczach mieszkańcy wybudowali swoje domy, pomalowane na biało. Cena – 38 EUR (cena nie obejmuje biletu wstępu do twierdzy).

SYMI

Mało zaludniona wysepka Symi jest oddalona zaledwie 7 km od wybrzeży Turcji. Jej mieszkańcy zajmują się przede wszystkim rybołóstwem oraz wydobyciem gąbek. Dzięki malowniczym domkom wybudowanym na tle surowego krajobrazu wyspa zyskała miano perły Dodekanezu. Jej atrakcją jest klasztor, wybudowany w Panormitis, poświęcony Archaniołowi Michałowi, patronowi żeglarzy. Cena – 34 EUR (cena nie obejmuje biletu wstępu do klasztoru w Panormitis).

WINDSURFING

Nie tylko dla zaawansowanych na najdalej wysuniętym na południe cyplu Rodos – Prasonissi, legendarnym już miejscu do uprawiania windsurfingu i kite mieści się polska szkoła Prasonisi Center. Wszyscy, którzy chcą spróbować swoich sił na desce oraz tych, którzy już pływają zapraszamy do skorzystania z szerokiej oferty. Oferujemy kursy 1-dniowe, 5-dniowe, kursy indywidualne oraz wynajęcie i przechowywanie sprzętu. Szkoła zaopatrzona jest w 150 desek windsurfingowych Fanatic,

Recent Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *