Największy i najważniejszy rezerwat przyrody w Hiszpanii. Został utworzony i wyodrębniony z ogromnej powierzchni delty rzeki Gwadalkiwir, ok. 25. tys. hektarów, który stanowi największy obszar bez dróg w Europie Zachodniej. Pośród wydm, na bagnach, w lasach, jeziorach i zatokach można napotkać rysie, flamingi, wiele rzadkich gatunków drapieżnych i wędrownych ptaków. Bogactwo i różnorodność form życia na obszarze parku to skutek rocznego cyklu przyrody.
W okolicy miasta Huelva Krzysztof Kolumb wyruszył na swoich trzech galeonach na podbój Nowego Świata. Zobaczymy La Rabida, Palos i Moguer – miejsca związane z wyprawami Krzysztofa Kolumba. W La Rabida zobaczyć można pięknie położony XIV w. klasztor franciszkanów. W Palos znajduje się kościół San Jorge, gdzie Kolumb wysłuchał po raz ostatni mszy przed swoją długą wyprawą. W Moguer znajduje się XIV w. Klasztor Santa Clara, w którego kościele Kolumb spędził noc na modlitwie po szczęśliwym powrocie z wyprawy.
Jedno z najważniejszych miejsc na Lanzarote. Odwiedzimy dom artysty, którego myśli twórczej wyspa zawdzięcza swój unikatowy charakter. W muzeum zobaczymy m.in. obrazy i rzeźby Cesara Manrique. Następnie udamy się do Ogrodu Kaktusów, położonego w kraterze wulkanu. Poznamy też styl życia mieszkańców wyspy.Cena – ok. 31 EUR, dzieci – ok. 15 EUR.
Całodzienna wycieczka. Wypływamy z Puerto del Carmen katamaranem „Princesa Ico” do Corralejo na Fuerteventura. Przejazd autokarem do centrum miasteczka, gdzie proponujemy czas wolny. Następnie krótki rejs statkiem na uroczą wysepkę Isla de Lobos. Czas na trekking po wulkanie lub plażowanie. Powrót do Coralejo ok. godz. 16, zaokrętowanie na katamaran i powrót na Lanzarote.Cena – ok. 47 EUR, dzieci – ok. 23 EUR.